Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ogród · 29 listopada 2023

W jaki sposób się można pozbyć kun z domu

Wielu osobom kuny kojarzą się z miłymi zwierzaczkami, lecz w rzeczywistości jest znacznie inaczej. Spora ilość właścicieli aut musiała zawieść swoje pojazdy do mechanika z powodu przegryzionych kabli, te drapieżniki wyrządzają też dużo szkód na strychach i poddaszach. Bardzo skutecznie tam niszczą izolację, a wypłoszenie ich na stałe nie jest wcale taką łatwą sprawą. Sporo osób poszukuje skutecznego pomysłu na to, jak pozbyć się kuny z poddasza, lecz zdecydowana ich większość w dłuższym okresie czasu zawodzi. Kuna na strychu bardzo szybko się zadomowi w pobliżu ludzi, i jeżeli znajdzie jakieś osłonięte od wiatru i suche miejsce, to buduje tam gniazdo.

Metody takie jak głośne dźwięki, mocno pachnące substancje czy rozrzucona psia sierść z reguły nie zdają egzaminu, bo te zwierzęta przyzwyczajają się bardzo szybko do tego. Ze względu na przepisy, które obowiązują nie należy ich także zabijać, z tego też powodu najskuteczniejszym sposobem jest ich odstraszanie. Do tego celu można na przykład użyć elektroniczne odstraszacze, jakie uważane są aktualnie za najbardziej skuteczne.

Taki odstraszacz na kuny montuje się dookoła budynku, uwzględniając wszystkie miejsca, przez które zwierzę może dostać się do środka. Prąd, który płynie przez przewody nie będzie powodował żadnego zagrożenia, ale jest dość nieprzyjemny. Kuny najczęściej po kilku wejściach rezygnują z danego miejsca i znajdują dla siebie inne, bez takich niespodzianek. Tak więc jeżeli ktoś ma problem z tymi zwierzakami, to powinien znaleźć jakąś firmę, która mu taki odstraszacz zainstaluje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY