Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dom · 4 grudnia 2023

Nowoczesne balustrady – jakie są możliwości w tym temacie

Współcześnie projektowane to nie jest już jedynie zwykły konstrukcyjny element budynku. Stają się one obecnie istotną częścią aranżacji. Mogą idealnie pasować do reszty wnętrza, nie przestając pełnić swojej użytkowej roli. Tradycyjne stopnie z betonu powoli już odchodzą w niepamięć. Zamiast nich pojawiają się lekkie ażurowe konstrukcje, jakie mogą mieć dowolną wielkość i kształt. Ich zaletą jest znacznie większa możliwość aranżacji we wnętrzu budynku. Lekkie aluminiowe stopnie i szklane balustrady przepuszczają znaczne większą ilość światła.

Nie zaciemniają korytarzy i nie powinny przytłaczać masywną formą. Żeby maksymalnie wykorzystać światło, zaprojektować można schody, w jakich kolejne stopnie połączone są ze sobą lekkimi metalowymi elementami a ich powierzchnia to cienka deska drewniana lub nawet szkło. Jeśli to zbyt rewolucyjne rozwiązanie, można wykonać biegi schodowe w sposób tradycyjny a lekkość otrzymać poprzez balustrady schodowe wewnętrzne ze stali i szkła.

W ofercie producentów balustrad znaleźć można wszelakie elementy, przykładowo moduły barierek, łączniki i poręcze, dzięki którym otrzymać można dowolny kształt. Przygotowane są one pod wypełnienia z drewna, szkła albo pozostać mogą ażurowe, co zapewni niepowtarzalną dekorację wnętrza. Takie same rozwiązania zastosować można na zewnątrz, wykańczając balkon lub taras. Tym sposobem całość będzie naprawdę spójna. Poszukując w sieci ofert pod hasłem nowoczesne balustrady można znaleźć bardzo ciekawe projekty takich lekkich konstrukcji, tak więc wybór odpowiedniej koncepcji dla serii balustrad raczej trudny nie będzie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY