Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Dom · 5 kwietnia 2022

W jaki sposób dostosować profesjonalne panele do pomieszczenia?

Kiedy zdecydujemy się sami instalować panele powinniśmy pamiętać o kilku wybitnie znaczących zasadach. Po pierwsze już w czasie pomiarów wypada uwzględnić szczeliny dylatacyjne przy każdej ścianie. Panele podłogowe są typem powierzchni pływającej, co świadczy, że nie przytwierdzamy jej do podłoża klejem lub ewentualnie śrubami – więcej na panele promocje sklep. Jeśli będziemy respektować tych dwóch zarządzeń nie musimy się obawiać wybrzuszeń lub pęknięć.

Montaż ma obowiązek być też realizowany prostopadle do okien. Ustrzeże nas to przed rzucającymi się w oczy cieniami na scalaniach. Faworyzujemy dwa typy łączeń. Pierwsze z nich jest zdecydowanie prostsze oraz polega na posmarowaniu słusznego frezu klejem oraz złożeniu go z kolejnym szczegółem podłogi. Łączenie to jest jednak wybitnie niekomfortowe bo podczas zniszczenia jednego z elementów praktycznie nie dopuszczalne jest rozebranie podłogi bez uszkodzeń.

Następnym rodzajem łączenia są tak zwane zatrzaski. Panele z łączeniem zatrzaskowym możemy często rozbierać oraz składać. Jest to niezmiernie wygodne przy wymianie któregoś z elementów. Jak przygotowywać się do montażu paneli? Gdy już zakupimy wymarzone panele nadchodzi czas na zgodny montaż. Nim zabierzemy się za tą pracę, należy zadbać o obecność paru podstawowych narzędzi.

Jeśli nie wykonujemy nazbyt nieraz nawet drobnych remontów ma prawo się okazać, że będziemy musieli zakupić takie instrumenty, jak pasy uciskowe czy poziomica wodna. Jeszcze nim wyjdziemy z sklepu zatroszczmy się również o zakup godziwego nośnika pod nasze panele, najczęściej jest to gąbka lub ewentualnie folia. Gdy już wyniesiemy z pomieszczenia w jaki będziemy układać panele podłogowe wszelkie meble i sprzęty, jesteśmy w stanie zabrać się do pracy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY