Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Remont · 2 czerwca 2021

Rodzaje frontów kuchennych – sprawdź, co warto kupić

XXI wiek to czas, kiedy tak właściwie postęp techniczny oraz rozkwit coraz to dogodniejszych technologii zezwala nam na otaczanie się rzeczami bajecznie wykonanymi z przeróżnych dostępnych na rynku materiałów.

Aranżując mieszkanie zwykle największy kłopot mamy z sprzętami kuchennymi. Pierwsze, na co zwracamy szczególną uwagę to na ogół fronty kuchenne. Do wyboru posiadamy fronty drewniane, fornirowane, fronty z płyty MDF foliowanej i z płyty meblowej, fronty lakierowane i szklane.

Fronty kuchenne drewniane wyglądają niesłychanie ładnie, drzewo wdzięcznie prezentuje się w kuchni oraz sprawia, iż wnętrze wydaje się znacznie bardziej nastrojowe, niestety stolarze niechętnie absorbują się wykonywaniem frontów kuchennych z drewna, bowiem ma ono tendencję do wypaczania się, rozsychania, jeżeli nie zostało właściwie wysuszone. Zawiasy zanadto obciążone kłopotliwymi drzwiczkami z drewna prędzej się zużywają.

Drewniane fronty mają niemniej jednak zaletę, jakiej inne nie mają można je oczyścić ze starej farby wyszlifować i pomalować na nowo. Po zakończonym remoncie albo bliskości końcowych prac stajemy przed trudnym wyborem dodatków oraz bezsprzecznie mebli. Najtrudniejszy jest wybór mebli kuchennych, ponieważ tu nie liczy się jedynie funkcjonalność mebli, lecz także ich estetyczny oraz modny wygląd.

W trakcie wyboru kierujemy się przede wszystkim wyglądem frontów kuchennych, dostosowujemy je do położonej już podłogi oraz płytek a jeżeli mamy gotowy pomysł na całą kuchnie fronty kuchenne też powinny być całkowicie przemyślane pod względem materiału, z jakiego będą wykonane i koloru – przetestuj Hurtownia materiałów do zabudowy wnętrz. Do najdroższych przystają fronty drewniane, jakie bajecznie się prezentują, wolno je modernizować zdrapując farbę i pomalować na dowolny kolor, lecz są fronty kuchenne wykonane z tego naturalnego materiału należą do nadzwyczaj ciężkich, co powoduje prędkie niszczenie się zawiasów, jakie wykrzywiają się pod naporem nadmiernie wielkiego ciężaru. Drewno niepoprawnie wysuszone będzie się wypaczać i rozsychać, co jest najogromniejszą wadą tego typu frontów kuchennych. Troszkę tańsze są fronty fornirowane, które z powodzeniem mogą podmienić fronty drewniane.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY