Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dom · 10 maja 2024

Na jakie sprawy należy zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania od dewelopera

Odebranie kluczy do swojego wymarzonego domu czy mieszkania dla wielu właścicieli jest sporym przeżyciem. Na tyle dużym, że przy odbiorze nie zwracają oni swojej uwagi na wiele mniejszych i większych niedociągnięć, jakie z reguły będą miały miejsce. A to zakończyć się może sytuacją, że jeżeli znalezione rzeczy zostaną zgłoszone do poprawienia nieco później, to deweloper na przykład może się starać wszystko przeciągać, albo też będzie się po prostu migał od przeprowadzenia naprawy.

Z tego też powodu najlepszym rozwiązaniem będzie dokładne sprawdzenie wszystkiego przed podpisaniem protokołu odbioru, co później pozwoli uniknąć licznych nieporozumień i sporów. Istnieje tylko jeden kłopot w tym wszystkim, to znaczy taki, że sporo osób nie posiada odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, żeby wyłapać wszystkie takie rzeczy.

Z tego też powodu w takich sytuacjach bardzo dobre wyjście to odbiór domu od dewelopera poznań zrobiony przez jakiegoś specjalistę, który po prostu będzie się znał na tym. Tego typu osoba nie tylko powinna posiadać techniczne i budowlane doświadczenie, lecz również wiedzieć, na które rzeczy zwrócić uwagę. Także jeśli chodzi o dokumenty, bo przykładowo wszystkie nowo stawiane obiekty posiadać powinny świadectwo energetyczne poznań, i to akurat też należy dobrze sprawdzić. Czas na taką inspekcję nie powinien przeważnie wynieść więcej niż godzinę czy dwie, a po niej przygotowany zostanie dokładny raport. Zgodnie z przepisami po stronie dewelopera będzie leżało wyjaśnienie tych usterek w terminie do 30 dni.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY