Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Remont · 28 października 2022

Jakie wady i zalety posiadają nowoczesne płyty stropowe

Współczesna branża budowlana coraz częściej sięga po nowoczesne metody, które ograniczają wydatki i przyspieszają prace budowlane. Jedną z tego typu technologii, jakie od niedawna cieszą się dużym zainteresowaniem, są płyty stropowe kanałowe. Pierwsze próby wykorzystania takich płyt to budownictwo wielorodzinne z lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, bo wtedy właśnie ta metoda zaczęła być stosowana w różnych projektach. Jednak przez długie lata nie kojarzyła się ona zbyt dobrze, przez co niewiele osób decydowało się na nią. Ale obecnie dużo się zmieniło, a same płyty mają szereg ważnych zalet.

Po pierwsze są bardzo proste i szybkie do instalacji, bo nie trzeba robić przy nich żadnych szalunków czy też czekać aż beton stwardnieje. Jeśli  producent stropów prefabrykowanych wszystko zrobi zgodnie z wytycznymi, to w zasadzie po montażu można zaczynać prace przy kolejnej kondygnacji. Dużym plusem jest także cena, bowiem po podsumowaniu całości okazuje się, że takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż wylewanie stropu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY