Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Dom · 5 sierpnia 2021

Jak zaaranżować przedpokój?

Każdy, kto wchodzi do domu, najpierw zwraca uwagę na to, jak zaaranżowany jest przedpokój. Dlatego właśnie warto zatroszczyć się nieco o to pomieszczenie, na przykład wstawiając do niego funkcjonalne meble.

Jakie meble powinny się znaleźć w przedpokoju?

Wiele zależy oczywiście od tego, jak dużo mamy w nim miejsca. Jednak nawet przestronny przedpokój może być niewygodny, jeśli nie zostanie właściwie umeblowany. Czasem zamiast dużej szafy na okrycia wierzchnie wystarczy wieszak. Można też pokusić się o postawienie w przedpokoju specjalnej szafki na buty otwieranej od góry – bardzo ułatwia ona maksymalne wykorzystanie przestrzeni, a przy okazji pomaga utrzymać porządek. Jeśli nie ma się możliwości powieszenia na ścianie lustra, dobrym rozwiązaniem będzie duża szafa z lustrzanym frontem. Warto także pomyśleć o tapicerowanej ławie lub specjalnych szafkach z wieszakami i tapicerowanej półce do siedzenia. To rozwiązania na miarę naszych czasów – i ciasnych mieszkań!

Jak sprawić, by przedpokój był funkcjonalny?

Na stronie https://www.meble.pl/poradnik można znaleźc porady dotyczące między innymi aranżacji przestrzeni w ciasnych przedpokojach. Mogą się one stać inspiracją dla osób mieszkających w blokach lub mniejszych domach, w których ciąg komunikacyjny nie jest zbyt obszerny. Przesuwane drzwi szaf, obracane szafy, wysokie regały zabudowane pod sam sufit – to wszystko pomoże utrzymać w przedpokoju porządek. Jeśli mamy więcej miejsca, warto pomyśleć o większej szafie garderobianej, w której zmieszczą się nie tylko ubrania wierzchnie, ale i inne drobiazgi potrzebne w domu. Można tam także urządzić kącik do makijażu, albo miejsce do pracy. Warto w przedpokoju wykorzystywać każdą dostępną przestrzeń na meble i akcesoria, które ułatwią korzystanie z niego na co dzień. Jednak nie jest dobrym rozwiązaniem próba zmieszczenia wszystkiego, o czym marzymy na małej powierzchni. Czasem lepiej trzymać w przedpokoju tylko używane aktualnie buty, a kurtki i płaszcze wieszać na wieszakach, również tych garderobianych. Wtedy będzie można swobodnie poruszać się po ciągu komunikacyjnym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY