Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dom · 27 września 2023

Wycena nieruchomości i maszyn – które z dokumentów są potrzebne

Dużo firm w pewnym momencie swojego działania będzie potrzebować kredytu. Lecz banki podchodzą dość ostrożnie do ich przyznawania, szczególnie przy dużych kwotach. W niejednym przypadku konieczne będzie ustanowienie zabezpieczenia, przykładowo pod postacią urządzeń czy nieruchomości. Pozwoli to nie tylko otrzymać większą kwotę, ale też i mniejsze oprocentowanie, ponieważ kredytodawca jest bardziej zabezpieczony w sytuacji nie spłacania zobowiązań przez klienta.

Jednak żeby maszyna czy nieruchomość faktycznie stanowić mogła takie zabezpieczenie, to trzeba spełnić szereg warunków, a jednym z nich jest przeprowadzenie wyceny. Wycena taka jest niezbędna do tego, aby oszacować we właściwy sposób wszystkie warunki kredytu, i musi ją wykonać rzeczoznawca majątkowy Poznań, posiadając stosowne uprawnienia. Wykaz takich rzeczoznawców dostać można w banku, lecz również można wykorzystać wyszukiwarkę, na przykład w niej wpisując hasło wycena maszyn i urządzeń. W zależności od przedmiotu wyceny w każdym przypadku potrzebne będą odpowiednie dokumenty.

Przy nieruchomościach najczęściej to będzie odpis z ksiąg wieczystych oraz wypis z rejestru gruntów, a także kilka map i dokumentacja techniczna. Jeśli ktoś będzie wyceniał maszynę, to pokazać mu będzie trzeba zakupową fakturę oraz specyfikację techniczną i rozruchową. Z reguły liczyć się też będzie trzeba z potrzebą zrobienia oględzin, podczas jakich sprawdzony zostanie stan techniczny i wykonana niezbędna dokumentacja zdjęciowa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY