Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Remont · 24 września 2021

Niezawodne piece do wytopu metali kolorowych

Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako przykładowy z czołowych wyrobów przedsiębiorstwa Energoel dobierana jest w głównej mierze ze względu na wszechstronne właściwości. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach w zależności od wytypowanego modelu: 3kW, 6kW, 12kW i 20kW. Częstotliwość pracy w urządzeniu to od pięćdziesięciu do 800 kHz. W tym wypadku również wiele zależy od ustawień.

Urządzenia wskazanej marki, wliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym albo we wbudowany interfejs z wyjściami i wejściami cyfrowymi. Są one przeznaczone do pracowania ze sterownikami PLC oraz z systemami zaliczanymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe rozmiary, a głowice wzbudników ułatwiają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych oraz na manipulatorach robotów przemysłowych.

Szczegółowa specyfikacja urządzenia umieszczona jest pod adresem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a o ile ktoś zamierza się dowiadywać więcej, może także konsultować się z pracownikami. Wybrane aplikacje, w jakich można używać nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików oraz hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to sprawdzona metoda nagrzewania i topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach przemysłowych.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonaniem linii technologicznych, w jakich najważniejszym elementem są nagrzewnice. To one biorą odpowiedzialność za solidność oraz funkcjonalność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można również stosować w laboratoriach. Opanowana w firmie energoelektronika umożliwia opracowanie innowacyjnych maszyn, o imponującej sprawności energetycznej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY