Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY / Ogród · 21 czerwca 2022

Kilka porad na temat wyboru huśtawki ogrodowej

Posiadacze ogrodów przy domu mają wiele możliwości na ich zagospodarowanie. Jednym z ciekawszych, a z całą pewnością bardzo praktycznych pomysłów, jest zakup jakiejś huśtawki. Taka huśtawka ogrodowa to świetne miejsce do odpoczynku, huśtając się można zająć się książką, zwyczajnie się polenić, a nawet zdrzemnąć. Wybór odpowiedniego modelu będzie uzależniony od kilku rzeczy. Przede wszystkim duże znaczenie ma ilość miejsca na postawienie.

Gdy powierzchnia ogrodu nie zalicza się do największych, to raczej należy zrezygnować z większych wersji. Typowy stelaż huśtawki ogrodowej dla kilku osób będzie długi nawet na 2,5 metra, tak więc cała konstrukcja zajmować będzie kawałek terenu. Należy też mieć na uwadze metodę montażu.

W przypadku większych modeli zaleca się, żeby je stawiać na utwardzone powierzchni, przykładowo takiej jak jak betonowe konstrukcje czy żwir. Kolejną rzeczą, o którą należy zadbać, będzie bezpieczeństwo. Mimo że pozornie huśtawka do ogrodu będzie się wydawać niegroźnym urządzeniem, na jakim ciężko sobie zrobić krzywdę, to w praktyce jest to trochę inaczej. Jeśli pod wpływem ciężaru paru użytkowników coś pęknie, to takie zdarzenie zakończyć się może czymś poważnym. Z tego też powodu ważne jest dopuszczalne obciążenie.

Powinno być ono minimum dziesięć procent większe od całkowitej masy użytkowników tego sprzętu, lecz jeśli będzie jeszcze więcej, to nic się nie stanie. Przy czym warto zwrócić uwagę nie tylko na samą konstrukcję stelaża, ale również cały osprzęt, to znaczy łańcuchy , liny, tuleje czy sprężyny. Każdy z tych elementów będzie decydować o udźwigu, ale również o tym, jak długi czas na huśtawce da się huśtać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY