Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Remont · 29 marca 2023

Jak działają i do czego są wykorzystywane króćce pomiarowe

Instalacje gazowe i wodne często wymagają odpowiedniego kontrolowania. Ma to duże znaczenie, gdyż wszelkie zakłócenia przepływu albo ciśnienia mogą spowodować jakąś poważną usterkę, czy nawet być zagrożeniem dla najbliższego otoczenia. Z tego też powodu w instalacjach przemysłowych montuje się powszechnie różnego rodzaju pomiarowe urządzenia, na przykład takie jak przepływomierze czy manometry. Ale w niejednym przypadku nie da się ich tak zwyczajnie umieścić w rurze, tylko trzeba znaleźć jakieś inne rozwiązanie. Dość powszechnie w takim przypadku stosuje się króćce pomiarowe, to znaczy elementy służące do montowania czujników pomiarowych. Takie króćce są na stałe montowane na rurach, albo za pomocą spawania, albo gwintu.

Ich średnica wewnętrzna dobierana jest w taki sposób, żeby bez problemów można było zmieścić tam wymagane czujniki, służące do wykonania pomiarów. Lecz nie jest to jedyne przeznaczenie tych elementów, gdyż można je także wykorzystać do odprowadzania i doprowadzania medium, czy jako wzierniki do obserwacji wnętrz zbiorników. Króciec pomiarowy może mieć bardzo różny kształt, w wielu przypadkach stosuje się dodatkowe kołnierze, które umożliwiają łatwe przymocowanie różnych elementów. Króćce są dostępne w wielu odmianach różniących się specyfikacją, rozmiarem oraz zastosowanymi materiałami. Jeżeli się nie znajdzie nic odpowiedniego spośród modeli, które są dostępne, to króćce producent bez problemów wykona je na zamówienie, należy tylko podesłać przygotowaną specyfikację.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY