Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Remont · 19 października 2023

Dlaczego sprzedanie kamienicy jest trudniejsze niż zwykłego mieszkania

Sprzedaż dużej nieruchomości wiąże się z większą ilością wyzwań niż ma to miejsce w przypadku domów jednorodzinnych czy mieszkań. Jest to związane z kilkoma rzeczami. Po pierwsze w przypadku budynku wielorodzinnego, kamienicy czy biura będzie tu mowa o wielokrotnie większych sumach transakcyjnych. Te często mogą wynosić nawet kilkanaście milionów złotych, tak więc w tego typu przypadkach dochowanie odpowiedniej dokładności przy dokumentach ma ogromne znaczenie.

A tych dokumentów będzie co załatwienia będzie naprawdę dużo, znacznie więcej niż w przypadku zwykłych lokali. Do tego niejednokrotnie status takich budynków jest trochę skomplikowany i wymagający doświadczenia prawnego, co przekroczyć może możliwości i kompetencje większości właścicieli. Tak więc jeżeli chcieliby oni sprzedać bezpiecznie swoją nieruchomość, to powinni to zrobić za pośrednictwem jakiejś agencji.

Agencję taką bez żadnego problemu znaleźć na przykład można w internecie, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki hasła kupię kamienicę chorzów i przeglądnięciu zwróconych wyników. Przede wszystkim dużym plusem takiego rozwiązania będzie to, że pośrednicy z agencji zajmą się wszystkimi sprawami formalnymi, jakich naprawdę będzie dużo. I to zajmą się o wiele lepiej, ponieważ mają oni dużo doświadczenia w prowadzeniu takich spraw, a poza tym mogą skorzystać ze wsparcia radców prawnych, inspektorów budowlanych czy prawników. Agencjom znacznie łatwiej będzie też dotrzeć do potencjalnych klientów, także dzięki posiadanym kontaktom.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY