Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dom · 14 grudnia 2023

Czym jest i kto posiadać musi energetyczne świadectwo

Jeżeli ktoś będzie chciał obecnie sprzedać dom czy mieszkanie, które wybudowane zostały przed 2009 rokiem, to pamiętać musi o tym, żeby spełnić jedną ważną formalność. Mianowicie chodzi o świadectwo energetyczne, jakie jest niezbędne przy takich transakcjach. Za niedopełnienie tego obowiązku będą grozić dość poważne finansowe konsekwencje, dlatego też nie należy o nim zapominać. Dotyczy to zresztą nie tylko sprzedaży, lecz również i zwykłego wynajmu, w jego przypadku także będzie potrzebny wspomniany dokument.

Same koszty wykonania tego typu świadectwa nie są wysokie, ewentualne kary będą znacznie wyższe. Jeżeli do ocenienia jest nieduży dom czy mieszkanie, to bez problemów się uda zamknąć w kwocie kilkuset złotych. Posiadacze większych nieruchomości zapłacą nieco więcej, lecz dla prywatnej osoby nie przekroczy to z reguły tysiąca. Nie powinno być też żadnego problemu ze znalezieniem specjalisty czy firmy, która to zrealizuje.

Po wpisaniu w jednej z wyszukiwarek hasła świadectwa energetyczne Wrocław dostanie się listę adresów, wystarczy jakiś wybrać, zatelefonować i umówić się wszystkie prace. Zapewne będzie trzeba dostarczyć wymagane dokumenty oraz fotografie budynku, ale wszystko to już powie osoba zajmująca się świadectwem. Tego typu dokument można otrzymać w formie elektronicznej i papierowej, obie są respektowane przez instytucje i urzędy. Jeżeli w obiekcie nie będzie modyfikacji i przeróbek, to certyfikat ważność będzie miał przez 10 lat. Ale jeżeli zostaną wykonane jakieś duże przeróbki, to trzeba go będzie powtórzyć.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY